Kolejna wyprzedaż – Winna kolekcja SPARa

Opisywałem już jesienną promocję węgierskiego Lidla oraz Tesco, dziś przychodzi czas na SPARa. Niestety, promocja trwa do jutra, więc jeśli ktoś jest przejazdem, może jeszcze da radę zrobić zakupy. Od kilku lat SPAR mocno wspiera festiwal wina na zamku w Budzie, z tej okazji przygotowuje również specjalne promocje dla swoich klientów. Jest w czym wybierać. SPAR rzucił na stół ok. 200 etykiet w cenach od 269 HUF (3,5 PLN – nie pytajcie mnie co jest w butelce, ale z winem pewnie to ma niewiele wspólnego…) do 4499 HUF (60,5 PLN).

A macie może coś z Tokaju? (fot. ze strony sklepu)

Jak w każdej innej gazetce, najdroższe jest wino z Tokaju. Royal Tokaji skorzystało z wpadki Tokaj Kereskedőház (fałszowanie etykiet) i jego 5 puttonyos aszú króluje na półkach wszystkich trzech supermarketów. Bardzo wyraźnie widać też znikanie z rynku aszú 3 i 4 puttonyos, w ofercie SPARa znajdziecie tylko jedno takie wino. W przyszłym roku, w związku z nowymi przepisami, już ich pewnie nie dostaniecie.

SPAR mocno wspiera festiwal na zamku (fot. ze strony sklepu)

Jeśli chodzi o mocniejsze punkty tej oferty, to oprócz win Royal Tokaji poleciłbym wina Krisztiána Sauska, zwłaszcza te z Villány (bo produkują też w Tokaju). Całkiem niezłą serię podesłał także Bock, z flagowym Imperium na czele. Moim cichym faworytem jest zaś winiarnia Ikon znad Balatonu, szkoda, że spośród ich win znajdziemy tylko różowe i czerwone – uważam, że białe reprezentują znacznie wyższy poziom. Warto również sięgnąć po wina Mészárosa z Szekszárdu, Légli znad Balatonu czy też zwyczajnych, prostych trunków z winiarni Nyakas ze Wzgórz Budzińskich.

Czerwieni tu nie brakuje (fot. ze strony sklepu)

Moim zdaniem ta oferta wypada bardzo podobnie do portfolio konkurentów. Solidnie prezentują się wina czerwone, choć i tu celowano tylko i wyłącznie w średnią półkę, zaś co do win białych, to jest to bardzo przeciętna oferta. Jednakże cenowo jest mocno konkurencyjnie, dlatego jeśli ktoś ma możliwości, polecam skorzystać. Pijalne wina na codzień w przystępnych cenach – to coś, co można powiedzieć o najnowszej ofercie węgierskiego SPARa. Całość do pobrania tu.

Podobne wpisy