O mnie

13390887_1360053514012062_501122482_n

Witaj zbłąkana duszyczko! Jeśli tutaj zajrzałeś, to prawdopodobnie interesuje Cię mój blog i to, kim jestem. Przez długi czas ukrywałem się za zasłoną anonimowości, lecz nadeszła chyba najwyższa pora, by to zmienić. Nazywam się Michał Kiss i hobbystycznie zajmuję się winem, z głównym naciskiem na wina węgierskie. A czemuż właśnie węgierskie, a nie na przykład francuskie, włoskie czy hiszpańskie? Odpowiedź jest prosta. Od kilku lat mieszkam w Budapeszcie i z racji miejsca niejako zobowiązany jestem promować tutejsze wina. Węgry, choć są tak małym krajem, mają aż 22 regiony winiarskie, z których pochodzą tak różnorodne wina, że nie starczyłoby nam życia, by je wszystkie poznać. Począwszy od znanych nam i kochanych wielkich tokajów aszú, po solidne, krzepkie czerwone wina z Villányi i Szekszárd.
Płynnie mówię w języku Madziarów, co niewątpliwie ułatwia komunikację z lokalnymi winiarzami i pozwala na łatwiejsze zrozumienie ich filozofii. Zamierzam kształcić się zarówno z wiedzy o winie, jak i enologicznie, by w nieodległej przyszłości samemu zajmować się tworzeniem wina. A do tej pory degustuję, podróżuję, poznaję i cieszę się tym co robie, bo jak wiadomo, wino to jedno z najwspanialszych rzeczy, które odkryła ludzkość.
Tobie zaś drogi czytelniku dziękuję za obecność i zapraszam do przekazywania swoich uwag.

Kontakt:
Tel: +36 307 158 099, +48 788 818 857
E-mail: kiss.michal.jan@gmail.com

5 komentarzy

  1. W końcu coś ciekawego o winach węgierskich. Osobiście uwielbiam ich wina. Sam mieszkałem parę lat na Węgrzech jako dzieciak. Teraz jeżdzę ze względu na pracę i zawsze coś przywoże z powrotem do Polski. Preferuje czerwone z Villany lub Szekszard oraz białe z nad Balatonu a szczególnie z Csopak 🙂

  2. Tisztelt Michal Kiss !

    Mikóczi Attila vagyok a Mikóczi Pincészet tulajdonosa. A szekszárdi borvidéken borászkodom és szívesen értékesítenék bort lengyelországba . Ezzel kapcsolatban tudnánk e együtműködni ? Természetesen szívesen látlak egy borkóstolóra.
    Válaszod előre is köszönöm.
    Üdvözlettel: Mikóczi Attila
    00 36 30 351-2020

Dodaj komentarz