Jesienna promocja w węgierskim Auchan

Podczas gdy inne supermarkety rzucały na rynek swoje oferty w tym samym czasie, Auchan postanowił wyczekać konkurencję i starannie przygotowywał swoją promocję. Myślę, że było warto, bo w najnowszej gazetce znajdziemy ponad 400 etykiet, z czego znacząca większość to dzieło miejscowych winiarzy.
Dobrze skrojona oferta (fot. ze strona sklepu)
Warto zacząć od tego, znajdziemy tu wina z prawie każdego regionu winiarskiego na Węgrzech. Nie znalazłem tylko win z Csongrád i Zala, ale prawde mówiąc, nie są to kluczowe obszary upraw winogron. Najliczniej reprezentowane są Villány, Szekszárd, Eger i Tokaj, co nie powinno być dla nikogo żadną nowościa – to są flagowe okręty miejscowego winiarstwa. W przeciwieństwie do ofert innych supermarketów na półkach Auchan znajdziemy także wina dla bardziej zamożnych konsumentów – 13 z nich to wina za więcej niż 3000 HUF (40 PLN), a najdroższe z nich – Solus od Attili Gere z Villány kosztuje 10999 HUF (149 PLN).
 
Ofertę promuje sommelier Mihály Fabók (fot. ze strony sklepu)
Jeśli chodzi o ciekawostki, wina wyjątkowe – tu znajdziemy kilka solidnych butelek. Przede wszystkim wspomniany wyżej Gere – oprócz Solusa w ofercie znajdziemy także Kopár (7189 HUF – 97 PLN). Spođrd win białych mamy Betsek Furmint od Gábora Orosza (4499 HUF – 61 PLN), 5 puttonowe Aszú od Royal Tokaj (4489 HUF – 61 PLN!) oraz takie samo od Disznókő (6299 HUF – 85 PLN). Warto wspomnieć, że Auchan mocno promuje wina z programu Nemzeti Borkiválóságok Könyve – corocznego wydania książki z winnymi specjalnościami z poszczególnych regionów winiarskich, wydawaną przez węgierskie Ministerstwo Rolnictwa.
Nie mogło zabraknąć również aszú (fot. ze strony producenta) 
Znajdziemy tu też kilka ofert w super cenach – Borissza Számorodni z Bodvin (999 HUF – 13,5 PLN), Terézia Tokaji Hárslevelű od Grófa Degenfelda (2199 HUF – 30 PLN), Tour de Dúzsi od Tamása Dúzsi (1189 HUF – 16 PLN), Indián Nyár od Boykiego (1389 HUF – 19 PLN), Kreinbacher Cuvée (1189 HUF – 16 PLN), Öko Merlot od Pneisl (1199 HUF – 16 PLN – coś dla miłośników win ekologicznych), akutyafáját od St. Andrea (1399 HUF – 19 PLN) czy też Juhász Egri Rosé (789 – 10,5 PLN).

 

Musiaki na wyjątkowe chwile (fot. ze strony sklepu)
Wielbiciele tanich trunków też nie mogą czuć się zawiedzieni – najtańsze wino (choć ja bym tego tak nie nazwał) kosztuje 269 HUF (3,5 PLN). Jest sporo przyzwoitych, pijalnych win w kategorii do 700 HUF, czyli do dyszki. Tak, nie ma w tym przekłamania – za całe dziesięć złotych można znaleźć wino, które w Polsce kosztowałoby 2-3 razy więcej. Dla tych, którzy chcą taniej – warto zaopatrzyć się w BiBy, w ofercie znajdziecie kilka z nich. I nie są to podłe wina z kartonu, tylko porządne wina od dobrych producentów. Warto zwrócić uwagę również na wina musujące – musiaki Törley czy Hugária powinny zadowolić polskie podniebienia. Podsumowując – Auchan przygotował bardzo dobrą ofertę – nie można go co prawda porównywać z sklepami specjalistycznymi, ale moim zdaniem każdy winoman znajdzie tu coś dla siebie. Czas trwania pomiędzy 8 i 28 października. Link do oferty w wersji pdf tu.

 

A dla fanatyków i nie tylko… (fot. ze strony sklepu)

Podobne wpisy