Jesienna oferta w węgierskim Tesco

Wczoraj wspomniałem, że dziś pojawi się opis winiarskiej oferty z węgierskiego Tesco. Dziś czynię zadość tej obietnicy. Wielu Polaków przyjeżdżających na Węgry nie ma czasu by szukać małych dystrybutorów, dlatego warto także przyjrzeć się ofercie największych detalistów.
Festiwal win (fot. strona producenta)
Jak zwykle, Tesco stawia na znanych producentów. W ofercie znajdziemy ponad 100 win, wina czerwone i białe reprezentowane są mniej więcej w takiej samej liczbie, oprócz tego znajdziemy też kilkanaście win różowych. Ceny mieszczą się w przedziale od 299 HUF (4 PLN!!! – ale tych win oczywiście nie polecam) do 4999. Więszość trunków mieści się w przedziale 800-1500 HUF (11 do 20 PLN). Mamy tu solidną reprezentację Villány, Szekszárdu i Egeru, mamy też wina znad Balatonu i z Tokaju.
 
20% mniej, dla każdego (fot. strona producenta)
Tesco na Węgrzech sprzedaje lokalne wina pod swoją marką finest, często od dobrych producentów (np Szamorodni od Patriciusa), jak również te nieco gorsze pod markami wineyards.  Do końca września możecie je zakupić z 20% zniżką. Ja w tej ofercie nie widzę jakichś bardzo jasnych punktów, są to w większości popularne, solidne wina, w nieco bardziej przyjemnych niż zwykle cenach. Cała oferta do pobrania w formacie pdf tu:

Podobne wpisy